יומן ארועים

Bookmark and Share
ניסוי מוצלח לגרסה החדשה של "חץ 2" פורסם בתאריך 10.02.2012
תגיות: מערך ההגנה האווירית , חץ
ניסוי לבלוק 4 של טיל ה"חץ 2" התקיים במרכז הארץ. בניסוי נבחן לראשונה תפקודו של המכ"ם "אורן אדיר" כחלק ממערכת הנשק. משרד הביטחון: הניסוי עבר בהצלחה, הגרסה תגיע לחיל עד אמצע השנה
מאי אפרת

צעד נוסף לעבר קליטת טילי "חץ 2" מחודשים בחיל-האוויר: ניסוי מוצלח למערכת התקיים היום, כחלק מתוכנית העבודה הרב שנתית. נציגי משרד הביטחון וחיל-האוויר, יחד עם שותפיהם האמריקאים, הגיעו היום לחזות בניסוי.

בניסוי שנועד לבחון את מערכות הגילוי והעקיבה בגרסה המחודשת של "חץ 2", לא שוגר טיל מיירט. זאת בשונה מן הניסוי שנערך בפברואר השנה בארה"ב. הפעם, מטוס מסוג F-15 שיגר טיל מטרה, אותו זיהו מערכות מכ"ם שונות, בניהן המכ"ם "אורן אדיר" תוצרת חברת אלתא, שנבדק לראשונה כחלק מהגרסה החדשה. המכ"מים זיהו את המטרה, הנתונים הועברו אל מרכז הניהול ונותחו, ובכך נחתם הניסוי בהצלחה.

"מדובר בניסוי מורכב, בו בדקנו לראשונה את פעילותו של מכ"ם 'אורן אדיר' על מטרה, יחד עם מכ"מים אחרים. בדקנו את הטווחים ומאפיינים נוספים של המכ"ם וגילנו כושר הבחנה יפה", מספר יאיר רמתי, ראש מנהלת "חומה" במשרד הבטחון. "'אורן אדיר' הוא מכ"ם בעל עוצמה רבה יותר ולכן יש לו יכולות לטווח ארוך, יכולות לניהול אובייקטים בו זמנית ומערך מחשוב מתקדם. כולם היו מאוד מרוצים מתוצאות הניסוי".

מערכת טילי ה"חץ" 2, המשמשת להגנה כנגד טילים בליסטיים, פותחה בישראל בשיתוף עם ארצות הברית ונמצאת בשימוש בארץ משנת 2000. מידי מספר שנים, מפותחת גרסה חדשה המשפרת את פעילות המערכת. הגרסה שנבדקה היום, "בלוק 4", צפויה להיקלט בחיל-האוויר עד אמצע שנת 2012. מלבד קליטתו של מכ"ם ה'אורן האדיר', צפויה להכיל הגרסה החדשה גם שיפורים במערכות הנשק, היירוט, השליטה והבקרה.

במקביל, מתבצעת עבודה לפיתוח "חץ 3", טילי ה"חץ" העתידים. הטילים החדשים מיועדים להתמודד עם איום ארוך טווח. "החלנו בפיתוח בזמן קצר ונמשיך להתקדם הלאה", קבע ראש מנהלת חומה.

 
1 | 2
 
ניסוי שיגור "חץ". תמונת אילוסטרציה
ניסוי שיגור "חץ". תמונת אילוסטרציה