יומן ארועים

Bookmark and Share
מתחדשים: מערך הנ"מ הופך להגנה אווירית פורסם בתאריך 12.01.2011
תגיות: מערך הנ"מ , דורון גביש , טקסים ואירועים , מערך ההגנה האווירית
מערך הנ"מ נפרד באופן רשמי משמו הקודם ויקרא מהיום והלאה "מערך ההגנה האווירית". בטקס חגיגי שנערך היום (שלישי) בראשות מפקד המערך, תא"ל דורון גביש, נחשף הסמל החדש של המערך
מיכל ויסברוד

מאות מאנשי המערך התכנסו ועטו על כתפיהם את תג היחידה החדש. גם זוג מטוסי "נץ" מטייסת "נשר הזהב" הגיעו לברך את אנשי המערך ביום חגם. "זה הוא ניצן ראשון לשינוי האסטרטגי המבטא את מרכזיות המערך ומשימותיו", אמר תא"ל גביש. "כמפקד המשרת במערך מעל 27 שנים ומכיר כל פינה ואתר בהם אנו פרוסים, אך מעל הכל מכיר את המפקדים והחיילים במערך, אני יודע שכמי שעוסקים ביירוט באוויר - השמים אצלנו הם לא הגבול".

מאחורי מפקד המערך ניצבו מערכות טילים ששירתו בחיל בתקופות שונות, מטילי הדרקון (צ'פארל) הותיקים ועד לטילי החץ והמחישו את השינוי המשמעותי שהתחולל במערך מאז הקמתו, השבוע לפני 61 שנים. תותחי הנ"מ הראשונים שהוגנבו לארץ שהם מוסתרים בין שקי תפוחי אדמה, הוחלפו במערכות הגנה אקטיביות וטכנולוגיות מתקדמות. גם יעוד המערך השתנה: למשימה הקלאסית של הגנה מפני מטוסי אויב נוספה בשנים האחרונות משימת ההגנה מפני איום הטילים והרקטות. "אנו נמצאים בפתחה של תקופה אחרת ושונה", סיכם תא"ל גביש. "זו תקופה בה רגל ההגנה באה לידי ביטוי בתפיסת הבטחון הלאומי ותפיסת ההפעלה בתוך חיל-האוויר וצה"ל, תקופה הדורשת לא פחות מאשר שינוי עד כדי מהפכני באופן בו פועל המערך".

 

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5